CODES.UA 

ЧАСТІ ПИТАННЯ

3e7a8ada-ee66-4f83-b8ea-04f7ba6c336e.webp
  • Чим зумовлене широке розповсюдження системи GS1 у світі?

    За даними GS1, щоденно здійснюється більш ніж 5 мільярдів сканувань штрихових кодів GS1. Користувачами стандартів GS1 є понад 1 000 000 компаній у всьому світі. Таке розповсюдження зумовлене тим, що система GS1 базується на ділових потребах підприємств-користувачів. Стандарти GS1 постійно розвиваються відповідно до стрімкого розвитку технологій. Основою всіх стандартів GS1 є незначуща система нумерації, яка гарантує, що номери GS1 забезпечують унікальну ідентифікацію і не можуть випадково повторюватись. Тому підприємство, що застосовує ідентифікацію та штрихове кодування відповідно до стандартів GS1, впевнене: у іншого підприємства, де б воно не знаходилось, не виникне ніяких проблем з обліком отриманих товарів, послуг, одиниць постачання тощо

  • Чи обов’язково підприємству наносити штрихові коди на продукцію?

    Низка діючих нормативних документів України передбачає обов’язкове маркування товарів штриховими кодами. Перелік таких товарів наведено у “Положенні про штрихове кодування товарів” Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за № 255 від 20.08.2002 року. Зокрема, обов’язковому маркуванню штриховими кодами GS1 підлягають алкогольні напої та тютюнові вироби, примірники аудіовізуальних творів та фонограм, лікарські засоби та інші товари, маркування яких штриховими кодами передбачене чинними законодавчими актами України. Хоча вимоги нормативних документів не охоплюють усіх товарів, обов’язкову наявність штрихового коду на товарі зумовлюють потреби сучасних підприємств оптової та роздрібної торгівлі. Адже штриховий код – перш за все, практичний інструмент, завдяки якому здійснюються облікові операції під час поставок та продажу товарів. Підприємство торгівлі просто не матиме змоги обліковувати товар без штрихового коду GS1.

  • Яким чином на товарі з’являється штриховий код?

     

    Спочатку підприємство отримує в Асоціації “ДжіЕс1 Україна” унікальний ідентифікаційний номер GS1 – Глобальний номер товарної позиції (GTIN). Асоціація “ДжіЕс1 Україна” не видає готових зображень штрихових кодів. Чому? Тому що існують сотні способів створення і нанесення штрихових кодів на різні поверхні. Кожний спосіб зумовлює особливі технічні вимоги до первинного зображення, яке має відтворюватись в процесі друку чи маркування. Правильне первинне зображення штрихового коду можна створити тільки знаючи особливості виробництва конкретного товару чи паковання.

    Тож перетворення отриманого в “ДжіЕс1 Україна” унікального номера GS1 у штриховий код – справа виробника.

    Коли етикетки зі штриховими кодами друкують на спеціалізованих принтерах, обладнання самостійно формує правильний штриховий код за попередньо заданим Номером GS1. Якщо ж пакування товару виготовляється друкарськими способами, потрібен оригінал-макет штрихового коду. В сучасній практиці він являє собою електронне зображення штрихового коду, в якому заздалегідь враховані та компенсовані всі відхилення, що виникнуть за даної технології друку та на даних матеріалах. Створення такого оригінал-макету потребує необхідної кваліфікації та спеціального програмного забезпечення.

    Якщо друкарня, що виготовляє паковання, не може створити штриховий код або не гарантує його відповідність стандартам, підприємцеві наполегливо рекомендується не ризикувати і звертатись за оригінал-макетом до фахівців у цій справі. Посприяти у цьому може Асоціація “ДжіЕс1 Україна”

     

  • Що закодовано в штриховому коді на товарі?

    Розглянемо це питання на прикладі найбільш розповсюдженого штрихового коду EAN-13. Помилково вважається, що розкодувавши інформацію штрихового коду EAN-13, можна дізнатися багато корисної інформації. Насправді, номер товару в штриховому коді EAN-13 служить тільки ключем до інформації, що зберігається в інформаційних базах даних. Можна сказати тільки про структуру номеру, де перші 3 цифри – це Префікс національної Організації-члена GS1 (для України – 482); наступні цифри разом із Префіксом національної організації складають ідентифікаційний номер – Префікс GS1 підприємства. У більшості випадків Префікс GS1 підприємства складається із шести, семи, восьми або дев’яти цифр залежно від потреб підприємства в номерах GS1. Наступна група цифр – це номер товару (він ніяк не пов’язаний із будь-якими ознаками або споживчими якостями товару); остання, 13-а цифра – контрольна. Вона обчислюється з попередніх дванадцяти за спеціальним алгоритмом.

  • Як надрукувати штрих-код?

    Якщо штрих-код передбачено включити в оформлення упаковки – в більшості випадків достатньо повідомити присвоєний номер GS1 дизайнеру, який розробляє макет. Фахівці друкарень володіють необхідними засобами і можуть гарантувати якісний штрих-код на упаковці.
    Бувають випадки, коли дизайнер просить надати готовий електронний оригінал-макет (майстер-файл) штрих-коду. В такому разі рекомендуємо звернутися до фахівців, які пропонують професійні послуги зі створення майстер-файлів. Як альтернативний варіант, можна самостійно опанувати створення штрих-кодів за допомогою програми-генератора, але в цьому випадку доведеться зануритись у нормативно-технічні вимоги до штрих-кодів.
    Якщо товар маркуватиметься етикетками-наліпками, надрукованими на спеціалізованому термопринтері, використовуйте фірмове програмне забезпечення принтера. Як правило, у ньому передбачений друк штрих-коду EAN-13, потрібно лише ввести присвоєний товару унікальний номер GS1. 

  • Чи правда, що перші цифри штрихового коду визначають країну виробництва товару?

    Існує хибна думка, що перші 3 цифри номера GS1, що представлений у штриховому коді (префікс національної Організації GS1), визначають країну виробництва товару. Це не вірно. За префіксом можна визначити тільки те, у якій національній організації зареєстровано підприємство. Суб’єкти господарювання, які реєструються у GS1 Україна, отримують номери, що починаються з цифр “482”.

  • Що таке Префікс GS1 підприємства?

    Префікс GS1 національної організації та наступні кілька цифр разом складають ідентифікаційний номер – Префікс GS1 підприємства у всесвітній системі GS1. У більшості випадків Префікс GS1 підприємства (новий термін – Префікс GS1 підприємства) складається із шести, семи, восьми або дев’яти цифр, залежно від потреб підприємства в номерах GS1. GS1 Україна надає унікальний Префікс GS1 підприємства кожному виробникові, що маркує товари штриховими кодами, і засвідчує право його використання відповідним Свідоцтвом. Префікс GS1 підприємства, забезпечує можливості використання всього спектру стандартів GS1, в т.ч. формування номерів SSCC, GSRN, GRAI, GDTI.

CODES_UA_Logotip-Prozoriy.png

Проект створено Патентним бюро "TORGOVAMARKA.COM"

КОНТАКТИ


+38 098 890 88 00


  • Київ, генерала Тимошенко 21, оф. 22
  • Львів, вул. Торгова  15, оф 19
  • Франківськ, Незалежності 18, оф 14
  • Тернопіль, кн. Острозького 14, оф 2
  • Ужгород, вул. Л.Толстого 10, оф. 2

ЗАЛИШАЙТЕ ЗАЯВКУ

Отримайте розширену консультацію щодо процедури та вартості отримання штрихкоду

© 2025 CODES.UA • All Rights Reserved